Pamiętaj !
Jeżeli twoja prywatna strona www nie jest aktualizowana w jednolitych odstępach czasu, to zgodnie z art. 20 ustawy nie będzie dziennikiem ani czasopismem z koniecznością jej rejestracji !

   Rozliczamy rządzących z ze złożonych deklaracji !

Obietnice rządu PO-PSL :

Obok ogólnikowych deklaracji rządu o pobudzeniu wzrostu gospodarczego, podwyżkach płac i normalizacji sytuacji politycznej w Polsce, znalazły się konkretne obietnice. Poniżej przedstawiam kilka z nich.

 

1. Zniesienie podatku od zysków kapitałowych - Kłamstwo ?

Wiadomo już że emerytury z ZUSu i  funduszy emerytalnych będą śmiesznie niskie. Państwo powinno więc wspierać aktywne oszczędzanie obywateli ! 

 

Obietnica: Rząd Platformy Obywatelskiej (PO) i Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL) chce znieść podatek od zysków kapitałowych, tzw. podatek Belki w tym roku, zapowiedział szef PSL i kandydat na wicepremiera i ministra gospodarki Waldemar Pawlak. Oznaczałoby to, że nowe rozwiązanie obowiązywałoby od przyszłego roku. "Z konkretnych rzeczy to mogę powiedzieć, że chcemy znieść podatek Belki od oszczędności i inwestycji kapitałowych. [...] Moim zdaniem, można zrobić to jeszcze w tym roku, by obowiązywało to już przy rozliczeniu podatkowym za 2008 rok" - powiedział Pawlak w wywiadzie dla wtorkowej "Gazety Wyborczej".

Realizacja: Minister Finansów Jacek Rostowski nie widzi możliwości zniesienia podatku od zysków giełdowych.

http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/podatek;belki;jednak;zostaje,65,0,323137.html

 

2. Przejście na armię zawodową - Czekamy 

W czasach gdy wojny wygrywa się nowoczesną bronią, utrzymywanie wielkiej, przestarzałej armii poborowych przestaje mieć sens. Tańsze i bardziej logiczne jest zastąpienie jej mniejszą grupą, dobrze wyszkolonych żołnierzy zawodowych.

 

Obietnica: Koniec z poborem do wojska. Platforma Obywatelska chce zawiesić ten obowiązek już od przyszłego roku - dowiedziało się radio RMF. "To pomysł Tuska, bardzo mu na tym zależy" - mówi dziennikowi.pl Zbigniew Chlebowski z PO. Przyszły premier powiedział o swoim pomyśle posłom podczas piątkowego, zamkniętego dla mediów, spotkania z klubem PO. Podkreślił, że - oprócz wycofania wojsk z Iraku - zawieszenie, a potem likwidacja poboru, to główne zadanie nowego ministra obrony. Bogdan Klich ma wykonać je już w przyszłym roku. Jeśli okaże się to niemożliwe, najpóźniej w roku 2009.
"To pomysł Donalda Tuska. Bardzo zależy mu na tym, by pobór znieść już w przyszłym roku. Ale ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły" - wyjaśnia dziennikowi.pl Zbigniew Chlebowski z PO.
Stworzenie w pełni zawodowej armii kosztuje sporo, ale się opłaca. W USA wojska z poboru nie ma od zakończenia wojny w Wietnamie w 1973 roku. Pentagon wyliczył, że co roku Stany Zjednoczone oszczędzają na tym co najmniej 2,5 miliarda dolarów. W armiach z poboru trzeba wciąż szkolić od podstaw nowe roczniki, później ich umiejętności są niepotrzebne.

 

3. Zniesienie abonamentu RTV - Czekamy

 

Obietnica: PO zniesie abonament RTV, ale nie ma planów prywatyzacji mediów publicznych
Warszawa, 12.11.2007 (ISB) - Nowy rząd zniesie abonament radiowo-telewizyjny, zapowiedział w poniedziałek Bogdan Zdrojewski, który zostanie prawdopodobnie ministrem kultury w gabinecie Donalda Tuska. Zaznaczył, że nie ma planów prywatyzacji mediów publicznych."Prawdopodobnie stanie się to na raty, najpierw zwolnimy z abonamentu emerytów i rencistów" - powiedział Zdrojewski w wywiadzie dla radiowej Trójki.
Według Zdrojewskiego, abonament ma zostać zastąpiony dotacjami z budżetu państwa. Nowy system ma pomóc w odpolitycznieniu mediów publicznych.
Przyszły minister zapowiedział, ze dotacja budżetowa dla telewizji musi pokryć koszty realizacji programów misyjnych. O tym, czy dany program jest misyjny, czy nie mają decydować "autorytety". O przyznaniu dotacji ma, według niego, decydować parlament.
"Dziś ś
rodki telewizji są wymieszane, nie da się zbadać, czy pieniądze z abonamentu są przeznaczone na działalność misyjną, czy komercyjną" - tłumaczył Zdrojewski.
Zaznaczył, że Platforma Obywatelska (PO) uważa telewizję publiczną dobro narodowe i nie chce jej stawiać w sytuacji "jakiegoś nadzwyczajnego wyzwania finansowego". Nie chce też jej prywatyzacji. Dodał jednak, że media publiczne dysponują ogromnym majątkiem, który "można ograniczyć". (ISB)


4. Podatek liniowy - Czekamy do 2011r ?

W 2011 będą kolejne wybory parlamentarne, więc obserwujemy zostawianie problemu, kolejnej ekipie rządzącej ?

 

PO ma nadzieję przekonać lewicę do podatku liniowego
Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", proponowany przez PO podatek liniowy będzie w granicach 16-18 procent, a nie- jak zapowiadano w kampanii - 15 procent. Harmonogram dochodzenia do jednej stawki premier ma przedstawić w niedzielę.
Pomysłowi wprowadzeniu podatku liniowego sprzeciwiają się wszystkie partie, w tym koalicyjne PSL. Odległa, bo najprawdopodobniej 3 -letnia perspektywa przyjęcia jednolitej stawki podatku wynika w dużej mierze z kadencji obecnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zapowiedział on bowiem, że jeśli taki pomysł się pojawi, on go zawetuje. "Rzeczpospolita" pisze, że jeżeli rząd zdecyduje się zgłosić odpowiedni projekt w 2010 lub 2011 roku prawdopodobne jest, że w Pałacu Prezydenckim gościć będzie już kto inny. Do tego czasu Platforma ma nadzieję przekonać do podatku liniowego lewicę. Więcej na ten temat "Rzeczpospolitej"
"Rzeczpospolita"/IAR/apl/MagM      bankier.pl

 

  Copyright © 2008     AMX - amx.pev.pl
  Kopiowanie informacji i elementów graficznych zawartych na stronie dozwolone jest tylko z podaniem ich źródła -  adresu strony.
  Artykuły i analizy na stronie są wyrazem osobistych opinii oraz poglądów autora i nie stanowią rekomendacji zakupu lub sprzedaży w myśl prawa.